Daha yüksek odaklanma için çalışma alanınızı nasıl düzenlemelisiniz?

Çocuğunuz ders çalışmakta zorlanıyorsa, ne kadar çalışırsa çalışsın verim alamıyorsa ya da siz home-ofis çalışma tarzınıza hizmet eden odanızda bir türlü odaklanamıyorsanız hemen çalışma alanına bir göz atın. Belki de tüm bunların sorumlusu çalışma alanınızdır! Evet, verimli çalışmanın sessizlik, ışık gibi dış uyarıcılarla ilgisi var; ama bunun yanında oluşturduğunuz çalışma alanı da verimli çalışmanızı doğrudan etkiliyor. Peki, daha keyifli ve daha verimli bir şekilde çalışmak için çalışma alanı dekorasyonu nasıl yapılır? Şimdi, çalışma alanı düzenlemelerini yapmak için ihtiyacınız olan ipuçlarını paylaşmaya başlıyoruz.

1. Çalışma Masası ve Çalışma Sandalyesi Olmadan Olmaz Koltukta, yatağınızda, orta sehpada ya da yemek masasında çalışmak, fiziksel olarak rahatsız hissetmenize ve psikolojik olarak çalışmaya odaklanamamanıza neden olabilir. Bu nedenle bir çalışma masasına ve masayı tamamlayıcı bir çalışma sandalyesine ihtiyacınız var. Çalışma alanı oluştururken mutlaka yer vermeniz gereken iki ürün olan çalışma masası ve çalışma sandalyesini seçerken dikkat etmeniz gerekenler ise çok basit. Öncelikle alacağınız çalışma masasının sizin için yeterli boyutta olmasına dikkat etmelisiniz. Örneğin çalışma masanızda bilgisayara yer verecekseniz büyük bir masaya ihtiyacınız var demektir. Eğer bu masayı bilgisayar masası olarak kullanmayacaksanız ve sadece ders çalışmak için masadan faydalanacaksanız küçük boyutlarda bir ürün tercih edebilirsiniz. Kitap, defter ya da diğer dokümanların yanı başınızda olmasını istiyorsanız da seçimizi raflı çalışma masalarından yana yapabilirsiniz. Bu arada eğer yeni bir çalışma masası alacaksanız montajını da kendiniz halledip evinizin ustası olabilirsiniz. Çalışma masası montajı dâhil pek çok mobilyanın montajı hakkındaki ayrıntılara “Evinin Ustası Olmak İsteyenlere: Hangi Eşyanın Montajı Nasıl Yapılır?” yazımızdan ulaşabilirsiniz. Uzun süre masa başında olunduğunda sırt ve bel ağrıları meydana yaşanabiliyor. Bu durumdan da özellikle masabaşı işlerde çalışanlar ve öğrenciler şikâyetçi. Peki, bu soruna çözüm bulabilmek için neler yapabilirsiniz? Bu konuda öncelikle seçeceğiniz masanın boyu önemli. Çalışma masası göğüs kafesi ile bel arasında kalmalı. Sonrasında ise elbette tercih ettiğiniz çalışma sandalyesinin önemi büyük. Çalışma sandalyesi, bedeninizi destekleyici özellikte olmalı. Farklı yüksekliklere, genişliklere ve oturma derinliklerine sahip olan ofis sandalyelerinden size uygun olanı seçerek verimli çalışma alanı oluşturmada önemli bir adım atabilirsiniz.

Ofis Sandalyesi Montajı Nasıl Yapılır? Çalışma sandalyesi montajını anlatmadan önce ihtiyacınız olan ürünlere göz atalım.Projenin Tamamlanması İçin Gereken Ürünler Bel destek minderi Ortopedik oturma simidi Takım Çantanızda Olması Gerekenler Yıldız tornavida Çalışma sandalyesi demonte halde satılır. Yani sandalyenin sırt kısmı, oturma yeri, tekerlekleri ve diğer aracı bölümleri birbirinden ayrıdır. Sırt ve oturak kısmını birbirine geçirmelisiniz. Sandalyenin ayak kısmına tekerleklerini takmalısınız. Ayak kısmı ile aracı bölümleri bir araya getirmelisiniz. Buradaki küçük boyuttaki ürünlerin nerelere yerleştirileceğini, ürün kılavuzuna bakarak öğrenebilirsiniz. Montaj tamamlandıktan sonra konforunuzu arttıracak bel destek minderini ve ortopedik oturma simidini yerleştirebilirsiniz.